سعیدی‌راد با «جشن پتو» به بازار کتاب می‌آید

 خبرگزاری تسنیم : عبدالرحیم سعیدی‌راد از انتشار مجموعه‌ای از خاطرات طنز رزمندگان دفاع مقدس در قالب اثری با عنوان «جشن پتو» تا پایان دی ماه خبر داد.
سرویس: فرهنگی   تاریخ ۱۳۹۱/۱۰/۱۶   ساعت ۱۲:۰۹   شناسه خبر: ۱۳۹۱۱۰۱۶۰۰۰۰۷۹
عبدالرحیم سعیدی راد
 

 

عبدالرحیم سعیدی‌راد،‌ شاعر و نویسنده، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ ضمن اشاره به فعالیت‌های اخیر خود در حوزه ادبیات گفت: تازه‌ترین اثری که قرار است از من وارد بازار کتاب شود، مجموعه‌ای از طنز تعدادی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که در قالب اثری با عنوان «جشن پتو» به بازار کتاب خواهد آمد.

وی با بیان اینکه این اثر از سوی انتشارات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به قفسه‌های کتابفروشی‌ها راه خواهد یافت، ادامه داد: در این مجموعه حدوداً 100 خاطره از این ایام در 128 صفحه گردآوری شده است. در کنار خاطراتی که خودم از جبهه به یاد داشتم، تعدادی را نیز از رزمندگان مختلف جمع‌آوری کردم و یا سفارش دادم تا برایم بنویسند، از این رو این اثر مجموعه‌ای از خاطرات طنز رزمندگان از شهرهای مختلف کشور است.

این نویسنده افزود: فرهنگ جبهه فرهنگ عجیب و زیبایی بود. در کنار جنگ و خون، شاهد اتفاقات زیبا و طنزگونه هم بودیم که در روحیه خود رزمندگان بسیار مؤثر بود. «جشن پتو» عنوان یکی از این کارهای طنزی بود که در جبهه اتفاق می‌افتاد. این نوع کارها دوستی‌ها را بیشتر می‌کرد و فضای شادتری در جبهه ایجاد می‌کرد.

سعیدی‌راد در قسمتی از خاطرات این کتاب که همه عنوان هم دارند و در قالب بسیار کوتاه روایت شده‌اند، نوشته است:

«سلامتی راننده. صدا به صدا نمی‌رسید. همه مهیای رفتن و پیوستن به برادران مستقر در خط بودند. راه طولانی، تعداد نیروها زیاد و هوا بسیار گرم بود. راننده خوش‌انصاف هم در کمال خونسردی آینه را میزان کرده و به سر و وضعش می‌رسید. بچه‌ها پشت سر هم صلوات می‌فرستادند، برای سلامتی امام، بعضی مسئولین و فرمانده لشگر و ... اما باز هم ماشین راه نیفتاد.
بالاخره سر و صدای بعضی درآمد: «چرا معطلی برادر؟ لابد صلوات می‌خواهی. اینکه خجالت نداره. چیزی که زیاد است صلوات.»

سپس رو به جمع ادامه داد: «برای سلامتی بنده! گیر نکردن دنده، کمتر شدن خنده یک صلوات راننده‌پسند! بفرستید.»

http://tasnimnews.com/Detail?id=10308

/ 0 نظر / 24 بازدید